Generálkivitelezés Budapest

Generálkivitelezés Budapest

Mennyibe kerül a homlokzati hőszigetelés?

2024. október 08. - Generálkivitelezés Budapest

Mennyibe kerül a homlokzati hőszigetelés?

2149343697.jpg

A homlokzati hőszigetelés nemcsak az energiatakarékosság és a komfortérzet növelése miatt fontos, de jelentős hosszú távú megtakarítást is biztosíthat. Sokan viszont a költségek miatt halogatják ezt a beruházást. De vajon mennyibe is kerül a homlokzati hőszigetelés, és milyen tényezők befolyásolják az árakat? Egyáltalán megéri-e? A kérdések jogosak, hiszen a költségek jelentős részét nem is a szigetelőanyagok adják, hanem a kivitelezéssel járó egyéb munkák. A választott szigetelőanyag típusa, annak vastagsága és a szükséges állványozás mind hozzájárulnak a végösszeghez. De ne felejtsük el, hogy minden épület egyedi, így a pontos árazás csak egy alapos helyszíni felmérést követően állapítható meg.

Miből tevődik össze a hőszigetelés ára?
homlokzati szigetelés árak kiszámításakor több tényezőt is figyelembe kell venni. Elsősorban a felhasznált szigetelőanyag típusa és a vastagsága az, ami jelentősen befolyásolja a költségeket. Közismert például, hogy a polisztirol, vagyis a hungarocell használata az egyik leggyakoribb és egyben megfizethető megoldás. Azonban itt is érvényes az a szabály, hogy minél vastagabb szigetelést alkalmazunk, annál magasabb lesz a költség.

Például egy 1 m²-es területre felhelyezett 20 cm vastagságú polisztirol szigetelés körülbelül másfélszer annyiba kerül, mint egy 5 cm-es változat. Ez első pillantásra talán drágának tűnhet, de ha a hőszigetelés minőségi és hosszú távú hatásait is figyelembe vesszük, a vastagabb anyag használata sokkal kifizetődőbb. Az árak nem lineárisan nőnek a vastagsággal, hiszen az egyéb költségek – például az állványozás és festés – fixek, függetlenül a szigetelőanyag méretétől.

Szigetelőanyag típusok és vastagság
Az árak egyik legnagyobb meghatározó tényezője tehát a szigetelőanyag típusa. A polisztirol az egyik legnépszerűbb megoldás, de mellette számos más anyag is létezik, mint például a kőzetgyapot vagy a poliuretán hab. A kőzetgyapot valamivel drágább, de jobb hő- és hangszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik, valamint tűzálló is. A poliuretán hab pedig még hatékonyabb szigetelést biztosít, de ennek az ára jóval magasabb.

A vastagság sem elhanyagolható tényező. Míg egy 5 cm-es szigetelés is jelentős hőmegtartást biztosít, a 20 cm-es vastagság már sokkal hatékonyabban védi az épületet a külső hőmérsékleti változásoktól. Azonban a vastagsággal arányosan növekszik a munkadíj is, így minden esetben érdemes egy szakértővel konzultálni, aki segít megtalálni az optimális vastagságot az adott épülethez.

Állványozás, festés és egyéb munkák
A hőszigetelés költségeit azonban nem csupán az anyagok befolyásolják. Egy nagyobb projekt során szükség lesz állványozásra, amely a kivitelezés egyik legnagyobb tételét képezheti. Az állványok felállítása, a biztonság megteremtése, valamint az állványok bontása mind növeli a végösszeget. Ezen túlmenően a homlokzat festése vagy vakolása is hozzáadódik a költségekhez. Ez azért is fontos, mert a szigetelés felhelyezése után szükséges a homlokzat végső felületének elkészítése, hogy esztétikus és időtálló legyen.

Nem érdemes a vastagságon spórolni
Sokan hajlamosak a szigetelőanyag vastagságán spórolni, mondván, hogy egy vékonyabb réteg is megteszi. Ez azonban hosszú távon költséges döntés lehet, hiszen a vékonyabb szigetelés kevésbé hatékony, így az épület energiafogyasztása sem csökken jelentősen. Ráadásul a későbbi javítások és pótlások is drágábbak lehetnek, ha nem megfelelő vastagságú anyagot használunk. Jobb tehát, ha egyszer beruházunk a megfelelő vastagságú és minőségű szigetelőanyagba, mert így sokkal hosszabb ideig élvezhetjük annak előnyeit.

Szakértői munka, garantált minőség
Fontos megemlíteni, hogy a homlokzati hőszigetelés szakmunka, amit érdemes profi kivitelezőkre bízni. Az otthoni „csináld magad” megoldások nem csak időigényesek, de nem is biztos, hogy megállják a helyüket. Egy profi generálkivitelező csapat nemcsak gyorsabban, de sokkal hatékonyabban végzi el a munkát, biztosítva ezzel a szigetelés minőségét és tartósságát.

A helyszíni felmérés minden esetben elengedhetetlen, hiszen az épület sajátosságai alapján lehet pontos árajánlatot adni.

A bejegyzés trackback címe:

https://general-contractors.blog.hu/api/trackback/id/tr9918703488

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása